Home  / O nas 

O nas

Miejski Klub Pływacki w Szczecinie został założony w 2000 roku, jako bezpośredni spadkobierca sekcji pływackiej K.S. Stal Stocznia (z końcem 1999 r. zarząd stoczniowego stowarzyszenia zezwolił na utworzenie jednosekcyjnego pływackiego klubu sportowego). Wychował wielu pływaków-olimpijczyków: Dorota Brzozowska - Igrzyska Olimpijskie Moskwa 1980, Marta Włodkowska - Igrzyska Olimpijskie Barcelona 1992, Przemysław Stańczyk - Igrzyska Olimpijskie Ateny 2004, Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008, Katarzyna Baranowska - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008, Mateusz Sawrymowicz - Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008. Pływacy MKP Szczecin (wcześniej K.S. Stal-Stocznia) zdobywali tytuły Mistrzów Świata (P. Stańczyk, M. Sawrymowicz), Mistrzów Europy (K. Baranowska, M. Sawrymowicz), Mistrzów Europy Juniorów (Anna Kaczmarczyk, P. Stańczyk, M. Sawrymowicz), poprawiali rekordy Europy. W roku 2007 Mateusz Sawrymowicz otrzymał prestiżowy tytuł najlepszego europejskiego pływaka w 2007 przyznawany przez magazyn „Swimming World". Pływacy MKP wywalczyli setki medali Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych, poprawiali liczne rekordy kraju, niezliczona ilość zawodników reprezentowała nasz kraj na arenach międzynarodowych. Dorobek zawodników, trenerów i działaczy jest niezaprzeczalny.

Miejski Klub Pływacki w Szczecinie to największy i najbardziej utytułowany klub pływacki w województwie zachodniopomorskim, czołowy klub w kraju. Aktualnie szkoli około 650 zawodników oraz współdziała z ponad 20 trenerami zatrudnionych na etatach szkolnych. MKP współpracuje z kilkoma szkołami podstawowymi z terenu miasta. Do zadań klubu w tej dziedzinie należy organizacja naboru uczniów do pierwszych klas pływackich, opieka nad klasami sportowymi, organizacja zawodów i obozów, szkolenie zawodników. Klasy pływackie funkcjonują w Szkołach Podstawowych nr 10, 51,56 i 54. Jednak główną bazą pływaków szczecińskich jest Centrum Mistrzostwa Sportowego znajdujący się przy ulicy Mazurskiej. W jej skład wchodzi cały pion klas sportowych od klasy pierwszej szkoły podstawowej do klas licealnych (w roku szkolnym 1998/1999 powstała Szkoła Mistrzostwa Sportowego w pływaniu w Szczecinie).

 

Kadra instruktorów i trenerów

Anna Florczak

insruktor pływania

Jestem instruktorką pływania, ratowniczką WOPR, a także sędziną pływania klasy II. Z Kuźnią Olimpijską współpracuję od samego początku. Aktualnie studiuję fizjoterapię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Jestem urodzoną optymistką i zawsze dążę do wyznaczonych przez siebie celów. Interesuję się sportem i rehabilitacją, głównie ortopedyczną.

Alicja Sekuła

trener pływania

Jestem zodiakalnym wodnikiem, który zawsze się uśmiecha. Moje zalety to: perfekcjonizm, cierpliwość, duże poczucie humoru i optymistyczne podejście do wszystkiego; natomiast wady: zdecydowanie gadulstwo. Aktualnie pracuje w Centrum Kształcenia Sportowego jako trener pływania i jest to moja życiowa pasja, w kierunku której ciągle się kształcę. Od 10 roku życia uprawiałam sport (głównie triathlon), więc nigdy nie cierpię na nadmiar wolnego czasu. Uwielbiam sporty wodne oraz snowboard, a także spacerki z moim kochanym psiakiem (labradorką o imieniu: Bridget).Lato mogłabym spędzić nad wodą; a całą zimę w górach.Ulubiona książka „Pamiętniki Wampirów". Podczas mojej pracy z dziećmi i młodzieżą nie tylko na basenie cenie sobie pełen profesjonalizm; do wszystkiego podchodzę z olbrzymim zaangażowaniem i staram się zrealizować założone sobie cele na 150%. Zawsze dążę do tego żeby nie tylko uczyć; ale także nauczyć!!! Cierpliwość i pozytywne podejście do zajęć to moje największe atuty. Nie istnieją w moim słowniku stwierdzenia: „nie umiem..., nie potrafię..., nie lubię..., itp."„Nie ma rzeczy nie możliwych" „Jeśli wiara czyni cuda, trzeba wierzyć, że się uda!"

Justyna Wiażewicz

insruktor pływania

Jestem studentką V roku kierunku Wychowanie Fizyczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Od 2014 roku pracuję z dziećmi jako wychowawca kolonijny oraz animator czasu wolnego na obozach letnich. Staż w Kuźni Olimpijskiej rozpoczęłam rok temu. Odkryłam wtedy, że praca z dziećmi to moja pasja. Z środowiskiem wodnym mam wiele wspólnego, ponieważ od 2012 roku pracuje jako instruktor aqua aerobiku. Moje hobby to taniec współczesny, który trenowałam przez 12 lat oraz czytanie książek.

Danuta Koczorowska

trener pływania

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, mgr wychowania fizycznego, od kilkunastu lat trener pływania w MKP Szczecin, dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Aleksander Wiażewicz

trener pływania

Jestem trenerem pływania, gimnastyki oraz snowboardu. Niegdyś sam byłem zawodnikiem Miejskiego Klubu Pływackiego w Szczecinie. Studiowałem wychowanie fizyczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia. Szkolę studentów - przyszłych nauczycieli, instruktorów i trenerów. Oprócz pływania interesuję się deskorolką, snowboardem, windsurfingiem oraz innymi sportami ekstremalnymi. Rzadko oglądam telewizję. Mój znak zodiaku to Rak, bo urodziłem się w lipcu. Jednak bardziej lubię zimę. Cenię ludzi otwartych i uśmiechniętych. Moja życiowa maksyma to: „Doceniać, a nie oceniać".

Beata Przasnek

trener pływania

Była zawodniczka Stał Stocznia Szczecin. Wielkorotna mistrzyni i rekordzistka Polski. Aktualnie trener klas plywackich w Centrum Kształcenia Sporowego oraz Kuźnia Olimpijskiej.

Tomasz Krzywiecki

trener pływania

Jestem instruktorem pływania. Studiuję Wychowanie Fizyczne na Uniwersytecie Szczecińskim, przez ponad 10 lat trenowałem wyczynowo pływanie. Początki swojej przygody z profesjonalnym treningiem pływackim zaczynałem w Gorzowie Wielkopolskim skąd pochodzę. Do liceum przeniosłem się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie i od roku 2006 reprezentowałem barwy Miejskiego Klubu Pływackiego w Szczecinie. Moimi największymi osiągnięciami były medale mistrzostw Polski na dystansie 400m stylem zmiennym. Te długie lata treningu wykształciły u mnie takie cechy jak: ambicja, systematyka, konsekwencja, odpowiedzialność, zawziętość, wytrzymałość oraz hart ducha. Lubię jeździć na snowboardzie oraz interesuję się drugą wojną światową.

Adam Bajek

insruktor pływania

Jestem instruktorem plywania i ratownikiem WOPR. Przez kilka lat byłem biegaczem w Miejskim Klubie Lekkoatletycznym w Szczecinie, oraz triathlonistą w klubach Ironman Szczecin i Olimpic Szczecin. Nie trenuję już wyczynowo, ale swój wolny czas staram się spędzać aktywnie, więc nadal można mnie spotkać na trasach zawodów biegowych organizowanych w naszym regionie. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć nauki pływania, poza poprawą techniki, jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej.

Pamela Hanuszewicz

insruktor pływania

Moja przygoda z pływaniem rozpoczęła się w wieku 6 lat i trwa nadal. Wyczynowo pływałam w klubie MKP Szczecin przez 12 lat pod okiem trenera Jerzego Troszczyńskiego. Aktualnie należę do uczelnianej sekcji AZS ZUT. Na co dzień jestem studentką biotechnologii, w wakacje opiekunem kolonijnym, w roku szkolnym instruktorem pływania. W mojej pracy priorytetem jest uśmiech dziecka 😁 Jestem otwarta na nowe wyzwania...

Patrycja Górska

insruktor pływania

Jestem instruktorem pływania i wychowawcą obozowym. Studiuje Wychowanie Fizyczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Od najmłodszych lat trenowałam sportowo taniec towarzyski i uczęszczałam do klasy pływackiej w Szkole Podstawowej nr 55, również w "Błękitnej" odbywałam swój staż na basenie. Praca z dziećmi przynosi mi wielką radość, a każde nowe nabyte przez nich umiejętności to dla mnie ogromny sukces i satysfakcja. Jestem osobą energiczną, która nie uznaje pół środków i zawsze stara się wykorzystać każda minutę dnia. Zdecydowanie najważniejsza jest dla mnie rodzina i to właśnie ona daje mi najwięcej siły do działania.

Stefan Wesołowski

Instruktor ratownictwa wodnego

Jestem byłym zawodnik MKP Szczecin i Arkonii Szczecin. Wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, członkiem kadry narodowej. Z ratownictwem wodnym, które jest moją pasją , związany jestem od ponad 10 lat.W miesiącach letnich czynnie pracuję na plażach Polski i Świata. Kształceniem przyszłych ratowników wodnych zajmuję się od 6 lat, przy okazji prowadzę liczne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy na terenie województwa Zachodniopomorskiego. Obecnie zawodowo pracuję jako lekarz stażysta w jednym ze szczecińskich szpitali. W wolnym czasie pływam na surfingu i podróżuję."

Tomasz Jardzioch

insruktor pływania

Były zawodnik pływacki oraz piłkarz wodny. Złoty medalista Mistrzostw Polski w Piłce Wodnej Juniorów. Od 5 lat instruktor pływania. W pracy z dziećmi najbardziej lubię możliwość przekazywania wiedzy i umiejętności , które przydadzą się w późniejszym, dorosłym życiu.

Paweł Sadowski

insruktor pływania

Dzięki temu, że wychowywałem się w klubie nurkowym założonym przez mojego Tatę, od dzieciństwa jestem związany ze sportami wodnymi. Aktualnie jestem instruktorem nurkowania M2 LOK CMAS z licznymi specjalizacjami, instruktorem pływania, ratownikiem wodnym, sternikiem morskim, zajmuje się łowiectwem podwodnym, wędkarstwem i surwiwalem. Od dwunastu lat jako pedagog specjalny pracuje z młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym.